Ogłoszenia z dnia 29.11.2020
  1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu. Jest to pierwszy dzień Nowego Roku Liturgicznego. Hasło rozpoczynającego się roku duszpasterskiego brzmi: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. W uroczystości słuchać będziemy Słowa Bożego w cyklu B, a w dni zwykłe z cyklu I.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek, święto Św. Andrzeja, Apostoła,

- w środę, o 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta,

- w czwartek, wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera oraz I czwartek miesiąca: w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 17:00-18:00 modlitwy w intencji powołań prowadzone przez Grupę Modlitewną Wspólnoty Krwi Chrystusa z naszej parafii oraz okazja do spowiedzi świętej,

- w piątek, I piątek miesiąca. Do południa odwiedziny chorych (tylko na życzenie), a wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w godz. 17:00-18:00 oraz Msza Święta,

- w sobotę, I sobota miesiąca: po Mszy św. o godz. 8:00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

3. Msze święte roratnie w naszej parafii odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 (w związku z tym we wtorki w Adwencie – podobnie jak w zeszłym roku – nie będzie Mszy o godz. 8:00, lecz o 18:00, jak w pozostałe dni tygodnia). Nie będzie w tym roku procesji wokół kościoła, a jeśli będą dzieci, wejście z lampionami będzie spod chóru do ołtarza. Msze roratnie będą transmitowane. Zachęcam pozostających w domach do udziału poprzez transmisję.

4. Dziś na mszy świętej o godz. 12:00 odbędzie się obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Opłatki w tym roku nie będą roznoszone do domów parafian przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, lecz będzie je można odbierać w kościele po każdej Mszy św. (w niedziele w kruchcie kościoła, a w dni powszednie w zakrystii).

5. Od dziś można też nabywać świece Caritas rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 7 pln, duże w cenie 15 pln. Zachęcam wszystkich do jego wsparcia, także przez pomoc w nabyciu świec osobom korzystającym z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św.

6. W poniedziałek, 30 listopada, po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy „Akt oddania się mężczyzn pod opiekę św. Józefa”. Jest to inicjatywa podejmowana w ramach adwentowych dni skupienia bractw św. Józefa, które w tym roku nie mogą się odbyć w zwyczajnej formie. Zachęcam do udziału lub towarzyszenia poprzez transmisję.

7. KGW z Brzozy nie będzie mogło w tym roku współorganizować z parafią festynu świątecznego. W związku z dużym zainteresowaniem ich swojskimi wyrobami można do 5 grudnia składać zamówienia na kiełbasę słoikową, piernik i inne świąteczne rarytasy poprzez ich stronę na Facebooku. Natomiast ofiary na wsparcie dla najbardziej potrzebujących można wrzucać w kościele do puszki z napisem: „dla biednych”.

8. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek jako pomoc materialna dla Kościoła na Wschodzie. W minionym tygodniu na konto parafialne i indywidualnie na utrzymanie parafii przekazano 540 pln. Serdecznie dziękuję za wsparcie i ofiarność! Serdecznie dziękuję także anonimowemu darczyńcy za ofiarowane kropielnice bezdotykowe. Póki co zamontowana została jedna. Można z niej już korzystać.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie polecam tygodnik „Niedziela”. Jest już także grudniowy numer „Zwiastuna różańcowego”.

10. Pogrzeb śp. Piotra Borucińskiego odbył się w sobotę, 28 listopada o godz. 10:00 w kościele Śśw. Piotra i Pawła w Ciechocinku. W miniony czwartek, 26 listopada, odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marianna Biała. Msza w jej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18:00. Przed Mszą, o 17:30, różaniec w kościele w jej intencji. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…