Ogłoszenia z dnia 26.11.2023
  1. Przeżywamy dziś w Kościele Powszechnym Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Jezusowego oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W związku z tym, że Diecezja Toruńska przystąpiła do projektu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie pn. „Nadzieja uszyta na miarę”, którego celem jest sfinansowanie szkoleń zawodowych dla kobiet na Filipinach, dziś po wszystkich Mszach Świętych odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.

 

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w czwartek, święto Św. Andrzeja Apostoła,

- w piątek, I piątek miesiąca. Do południa jednak tego dnia nie będzie odwiedzin chorych (odwiedziny są planowane na 22 grudnia!), natomiast wieczorem – jak co tydzień – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w godz. 17:00-18:00 oraz Msza Święta,

- w sobotę, I sobota miesiąca: po Mszy św. o godz. 8:00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
3. W środę o 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. Po Mszy spotkanie wspólnoty żywego różańca.
             
 
  4. W czwartek po Mszy św. w salce spotkanie bractwa różańcowego.
            
 
  5. W piątek po Mszy Świętej spotkanie grupy młodzieżowej.
          
 
  6. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 12:00 odbędzie się obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Poświęcone opłatki będą w koszyku przed ołtarzem do odbierania do IV Niedzieli Adwentu. Od przyszłej niedzieli można będzie też nabywać świece Caritas rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 10 pln, duże w cenie 20 pln i ozdobne w cenie 25 pln.
          
 
  7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za zebrane w minioną niedzielę ofiary do puszki na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
          
 
  8. Za dwa tygodnie, 10 grudnia, planujemy ostatnią w tym roku kawiarenkę parafialną. Zachęcam parafian do zgłoszenia, kto zechciałby tym razem upiec ciasto do kawiarenki. Cały dochód z kawiarenki będzie przeznaczony na kwiaty do żłóbka.
          
 
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie polecam tygodnik „Niedziela”. Na półce z prasą są także najnowsze numery „Zwiastuna różańcowego”, „Misji dzisiaj” i „Świata misyjnego” dla dzieci.
          
 
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Halina Jabłońska,
l. 82. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu!