Ogłoszenia z dnia 15.12.2019

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. Jest ona obchodzona jako niedziela radości „Gaudete”.

2. W tym tygodniu:

- w środę, dzień spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii. Okazja do spowiedzi od 8:00 do 9:00 oraz od 17:00 do 18:00. W środę także jak zawsze w łączności z Mszą św. wieczorną Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

- w piątek, przedświąteczne odwiedziny chorych w naszej parafii. Można zgłaszać w zakrystii osoby do których nie udajemy się regularnie w pierwsze piątki miesiąca.

3. Msze święte roratnie w naszej parafii odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W tym roku w przygotowaniu adwentowym do Świąt towarzyszy nam postać Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Zachęcam wszystkich do udziału w roratach.

4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy ofiarowali ciasta i swój czas w minionym tygodniu na zorganizowanie kawiarenki parafialnej z okazji 35. Rocznicy powołania jej do istnienia. Dziękujemy za dobrowolne ofiary z tej okazji. W minionym tygodniu zakupiliśmy nowe sztućce do naszej Sali parafialnej.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii i spowiedzi świętej, a po mszy o 16:00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. W tym tygodniu, w poniedziałek po Mszy św., odbędzie się Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

7. W piątek po Mszy świętej roratniej do sali parafialnej zapraszam na spotkanie wszystkie osoby, które chciałyby ofiarnie zaangażować się w przygotowanie i przeprowadzenie XX Festynu Parafialnego w 2020 r..

8. Przypominam, iż rozprowadzamy świece „Caritas” w ramach dzieła Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Mała w cenie 8 pln, duże: 13 i 15 pln. Zostało jeszcze kilkanaście sztuk świec. Przypominam także, iż parafia nasza jest dystrybutorem biletów na koncert 3 stycznia: „Betlejem w Toruniu” oraz albumów 2-płytowych z minionych koncertów. Bilety w cenie 50, 60 i 80 pln. Albumy w cenie 40 pln.

9. Nasza parafia planuje zorganizować zabawę sylwestrową. Koszt 100 zł od osoby z jedzeniem. Szczegóły dotyczące balu i menu w zakrystii lub u p. Agnieszki Popiołkowskiej. Zapisy do 23.12.2019r.

10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecam tygodnik „Niedziela”.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na inwestycję budowlaną w naszej parafii.

12. 14 grudnia odszedł do wieczności śp. Jan Paździora. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, 18 grudnia, o godz. 11:00. Polecajmy go Panu Bogu w modlitwie.