Ogłoszenia z dnia 31.05.2020

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończącą liturgiczny Okres Wielkanocny. Czas komunii świętej wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę, Trójcy Świętej.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła (tzw. II Święto Zielonych Świątek);

- w środę, wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników; o 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta;

- w czwartek, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz I czwartek miesiąca; w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 17:00-18:00 modlitwy w intencji powołań prowadzone przez Grupę Modlitewną Wspólnoty Krwi Chrystusa z naszej parafii oraz okazja do spowiedzi świętej;

- w piątek, wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych, a wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17:00-18:00 oraz Msza Święta; Z zasady tym razem będziemy się wybierać do wszystkich chorych, których regularnie wcześniej odwiedzaliśmy. Jeśli jednak ktoś z powodu obaw o zdrowie pragnie odłożyć tę wizytę, prosimy o informację.

- w sobotę, I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 8:00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

3. Od 30 maja br. nie obowiązują limity liczby osób uczestniczących w nabożeństwach w kościele. Sugerowane jest zachowanie odległości między sobą oraz nakazane noszenie maseczek na twarzy wewnątrz kościoła..

4. Dekret Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla:

Drodzy Diecezjanie!

Duchownym, osobom konsekrowanym oraz wiernym świeckim bardzo dziękuję za odpowiedzialną i pełną wiary postawę w czasie epidemii. Był to trudny czas dla nas wszystkich, również w wymiarze duszpasterskim. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy odważnie i roztropnie pomagali innym. Wyrażam wdzięczność wobec służb medycznych, sanitarnych, wolontariuszy i osób zaangażowanych w ochronę życia i zdrowia. Obejmuję modlitwą chorych, a miłosierdziu Bożemu polecam zmarłych.
   Sytuacja epidemiczna w naszym kraju pozwoliła na zniesienie przez władze świeckie limitu uczestników zgromadzeń religijnych w miejscach kultu. Pozwala to na udział w liturgii wszystkim wiernym, którzy przynależą do żywej wspólnoty Kościoła. Dlatego z dniem 6 czerwca br. odwołuję dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy! Jednocześnie proszę o ostrożność, odpowiedzialność i rozwagę! Przypominam, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.) są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.
    Dziękuję Bogu, że prowadzi nas przez trudny czas epidemii! Zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach, szczególnie z sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Bardzo proszę o modlitwę w intencji nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

5. Ostatnie nabożeństwo majowe w niedzielę, 31 maja, odbędzie się o godz. 15:00 przy krzyżu w Brzozie (nie będzie nabożeństwa po Mszy św. o godz. 12:00). Nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą w łączności z mszami świętymi: we wtorek i sobotę o godz. 8:00, a w pozostałe dni tygodnia o 18:00.

6. Kościół w ciągu dnia nadal pozostaje otwarty, by umożliwić indywidualne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu i modlitwę osobistą.

7. Od 8 czerwca wznawia swoje zajęcia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej działające przy naszej parafii. Grafik zajęć będzie wywieszony w gablocie. Serdecznie zapraszamy!

8. Polecamy prasę katolicką: oprócz nowego numeru tygodnika „Niedziela” jest już nowy numer „Różańca” i „Anioła Śtróża” dla dzieci oraz „Zwiastuna Różańcowego”.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Elżbieta Wierzchowska. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu.